Projekty

Nasza działalność opiera się na tworzeniu ciekawej, pełnej przygód i wrażeń edukacji. Często też motywujemy naszych uczniów do udziału w akcjach charytatywnych lub czynnego włączenia się w działaniach wolontariatu. Poniższe projekty są tylko małą częścią naszej codzienności - umieściliśmy tu działania, które wymagają długiego przygotowania i znacznego wysiłku, zarówno od uczniów, jak i nauczycieli. Pomniejsze projekty, wycieczki, działania, ciekawe wydarzenia itp. można obejrzeć w zakładce „Aktualności” na naszym profilu Facebook 

Galeria

Projekt rzeka to autorski pomysł na ciekawe zajęcia przyrodnicze. Przez dwa miesiące uczniowie brali udział w ciekawych zajęciach i spotkaniach, które przybliżyły im tematy rzek Polskich (szczególnie w rejonie Wielkopolski), ich oczyszczania, fauny i flory. Uczniowie między innymi pływali po Prośnie, łowili ryby (wszystkie oczywiście przeżyły), odwiedzili oczyszczalnie.

W edukacji szukamy niestandardowych rozwiązań, dlatego postanowiliśmy zrealizować część obowiązującej naszych uczniów podstawy programowej poprzez realizację autorskiego spektaklu teatralnego. Uczniowie klas 0-4 pod opieką nauczycieli przedmiotowych i wychowawców napisali własną sztukę teatralną, uszyli kostiumy oraz przygotowali scenografię. Aby przygotować się do swoich ról uczniowie uczestniczyli w warsztatach i spotkaniach teatralnych, spędzili także wiele godzin przygotowując się do zaśpiewania ponad dziesięciu pirackich piosenek. Spektakl muzyczny „Siedmiu Piratów i Cztery Wyspy” miał swoją premierę 17 kwietnia na dużej scenie Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu o okazał się ogromnym sukcesem artystycznym i edukacyjnym.

Słuchowisko radiowe Magiczna Wyspa powstało na podstawie opowiadania naszego ucznia Filipa Mazurowskiego. Udało się nam stworzyć w szkole profesjonalne studio nagrań, w którym uczniowie wcielili się w role głównych bohaterów. W przygotowaniu i nagraniu pomagał nam profesjonalny aktor, Marcin Trzęsowski, natomiast słuchowisko zostało wyemitowane przez Radio Centrum w Dzień Dziecka :)

W naszej szkole mamy wielu utalentowanych pisarzy, dlatego postanowiliśmy wydać książkę z ich opowiadaniami. W projekcie uczniowie wzięli udział w konkursie na najlepsze opowiadanie, a w jury zasiadali: dr Tomasz Gruchot (literat), przedstawiciel Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom, Piotr Krysiak (red. Naczelny Radio Centrum) oraz przedstawicieli Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu. Ostatecznie w książce pod tytułem „Po drugiej stronie” znalazły się opowiadania Mariki Janiak, Igora Kubasika, Tomka Białego i Mai Orlicz-Błońskiej. Ilustracje wykonały dzieci z naszej szkoły z klas 0-3, a o ich wyborze zadecydowała dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej im. Jana Tarasina w Kaliszu, p. Joanna Dudek. Okładkę do książki wykonała Kamila Fibingier. Książka została wydana przez Akademię Kaliską, a dzięki profesjonalnej korekcie i staraniom Izy Rąckiej można ją wypożyczyć w każdej publicznej bibliotece w Kaliszu.

Szkoła pod Namiotami jest naszym autorskim pomysłem na czerwcową edukację. Końcówka roku szkolnego jest zazwyczaj upalna, warto więc spędzić czas na zewnątrz, na łonie natury. W naszym projekcie wszystkie zajęcia odbywają się w lesie na stanicy harcerskiej Szałe. Pod namiotami organizujemy pracownie i stanowiska doświadczalne, dodatkowo dla chętnych jedną noc spędzamy pod gołym niebem :)

Kaliskie Warsztaty Mocy to nasza autorska impreza edukacyjna, która ma na celu promocję kaliskich firm i organizacji oferujących zajęcia wspierające rozwój pasji i talentów uczniów. To pierwsza tego typu impreza w Kaliszu, w której uczniowie mogą wziąć udział w kilkunastu warsztatach i pokazach zorganizowanych w jednym miejscu. Dla uczestników przewidziano także konkursy z nagrodami. Wstęp oczywiście jest bezpłatny.

"Z Książką w Ciszy" to nasz autorski pomysł na promocję czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Wielu z nas nie ma czasu (albo motywacji), żeby spędzić chwilę z książką dlatego raz w tygodniu nasi nauczyciele i uczniowie spotykają się na półgodzinnej uczcie z ulubioną lekturą.

Q-Mam to opracowana przez nasz zespół platforma edukacyjna, która wspiera naukę zdalną oraz stacjonarną. Ogromną zaletą platformy jest jej innowacyjny charakter - lata doświadczeń w edukacji pokazały nam, że uczniowie często najlepiej uczą się od siebie. Platforma jest więc zbiorem filmów edukacyjnych nagranych przez uczniów dla uczniów, oczywiście nad poprawnością merytoryczną i językową czuwają profesjonalni nauczyciele przedmiotowi. Efekty są zachwycające, co można zobaczyć w zakładce Q-Mam

Otrzymaliśmy dofinansowanie w programie Erasmus +

Otrzymaliśmy dofinansowanie w programie Erasmus +. Tym razem to wymiana nauczycieli z partnerskimi szkołami w Finlandii i Turcji. Aż dziesięciu naszych nauczycieli będzie miało okazję poznać metody pracy w szkołach partnerskich, co z całą pewnością pozwoli na przeniesienie dobrych praktyk do naszych metod pracy. My też będziemy mieć okazję do pokazania naszych najlepszych stron :)

Wolna Szkoła Jagiellończyk - szkoła podstawowa i liceum ogólnokształcące to nasza propozycja na zupełnie inny wymiar szkoły. W stworzeniu modelu sugerowaliśmy się wspaniałymi osiągnięciami szkół demokratycznych na całym świecie oraz skandynawskim systemem edukacyjnym. Nasza Wolna szkoła to hybryda łącząca doskonałe przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty i maturalnego oraz rozwój talentów i nabywanie kluczowych kompetencji XXI wieku. Więcej na ten temat można przeczytać w zakładce „Wolna Szkoła Jagiellończyk”.

"Wylogowani, poznaj swoją naturę" to projekt edukacyjny dedykowany uczniom klas starszych szkoły podstawowej stworzony przez Fundację „Reakcja”. Nasi uczniowie brali udział w pilotażowym odcinku nowej serii programów TV Kalisz.

test

Dane Kontaktowe

Szkoła Jagiellończyk Spółka z o.o.

ul.Skalmierzycka 2a
62-800 Kalisz
Organizacja Pożytku Publicznego nr. KRS 0000504850

tel. 62 307 04 04
sekretariat@jagiellonczyk.szkola.pl