Wolna Szkoła Dołącz Do Nas

REKRUTACJA DO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Zostań uczniem/uczennicą Liceum Ogólnokształcącego Jagiellończyk w pięciu krokach:

 

  1. 1. Przyjdź na Drzwi Otwarte, weź udział w zajęciach, DAJ SIĘ POZNAĆ I POZNAJ NAS :). Jeśli nie mogłeś/łaś uczestniczyć w zajęciach, poproś swojego rodzica o umówienie się telefonicznie na rozmowę rekrutacyjną w naszej Szkole. Podczas spotkania porozmawiamy głównie o Waszych potrzebach i o naszych oczekiwaniach, a także dopasujemy do Ciebie najlepszą ofertę edukacyjną.
  2.  
  3. 2. PRZYJDŹ NA SPOTKANIE Z ENGLISH NATIVE SPEAKEREM (jeśli nie byłeś na takim spotkaniu podczas Drzwi Otwartych). W naszej szkole obowiązkowo rozszerzamy język angielski (tylko w wyjątkowych sytuacjach możemy zrobić odstępstwo od reguły) dlatego chcemy wiedzieć, jakie są Twoje umiejętności językowe. Spotkanie polega na luźnej rozmowie (około 10-20 minut) i odbywa się indywidualnie lub grupowo w wyznaczonym terminie. Spotkania odbywają się DO 22 CZERWCA.
  4.  
  5. 3. WYPEŁNIJ FORMULARZ REKRUTACYJNY ONLINE na naszej stronie, który daje Ci gwarancję pierwszeństwa przyjęcia.
  6.  
  7. 4. OD 10 DO 18 LIPCA CZEKAMY NA TWOJE DOKUMENTY - konieczne jest przyniesienie oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz oświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty (nie dotyczy uczniów powracających z zagranicy lub obcokrajowców - w tym przypadku konieczne będzie złożenie dokumentów omówionych indywidualnie na spotkaniu rekrutacyjnym). Przyniesienie dokumentów jest równoznaczne z potwierdzeniem woli nauki w naszej Szkole. DOKUMENTY PRZYJMUJEMY NA UL. GRODZKIEJ 7 OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH 9.00-13.00
  8.  
  9. 5. DO 24 LIPCA OTRZYMASZ INFORMACJĘ MAILOWĄ O PRZYJĘCIU LUB NIEPRZYJĘCIU DO SZKOŁY. 
  10. Jeśli wiesz, że dostałeś/łaś się do naszej szkoły, DO 5 SIERPNIA WPŁAĆ OPŁATĘ WPISOWĄ w wysokości 700 zł. Po zaksięgowaniu wpłaty proces rekrutacyjny jest zakończony!


 

REKRUTACJA do 7 i 8 KLASY szkoły podstawowej

Podstawą przyjęcia do Szkoły jest spotkanie rekrutacyjne z uczniem i rodzicem/rodzicami ucznia. Na spotkaniu omawiamy zasady pracy w naszej Szkole, poznajemy potrzeby ucznia i rodziców i przedstawiamy nasze oczekiwania.  Na spotkanie należy umówić się telefonicznie. 

Uczniowie, którzy chcą przenieść się do naszej szkoły w 7 lub 8 klasie obowiązkowo muszą zdać wewnętrzny egzamin z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Po spotkaniu rekrutacyjnym i egzaminie indywidualnie oceniamy szanse i zagrożenia wynikające z przyjęcia ucznia do ostatnich klas szkoły podstawowej, analizujemy możliwości adaptacji ucznia do nowego modelu edukacyjnego i na tej podstawie decydujemy o przyjęciu.

 

Do Wolnej Szkoły przyjmujemy uczniów przez cały rok szkolny do wyczerpania miejsc. 

 

WSZELKICH INFORMACJI UDZIELA AGNIESZKA ORLICZ-BŁOŃSKA POD NUMEREM TELEFONU: 62 307 04 04 

LUB: 737464305

Dane Kontaktowe

Szkoła Jagiellończyk Spółka z o.o.

ul.Skalmierzycka 2a
62-800 Kalisz
Organizacja Pożytku Publicznego nr. KRS 0000504850

tel. 62 307 04 04
sekretariat@jagiellonczyk.szkola.pl