Edukacja Domowa

Jagiellończyk to wspaniały wybór dla uczniów i ich rodziców, którzy zdecydują się na edukację domową, ale także dla zorganizowanych grup szkół alternatywnych.

 

W ostatnim czasie rodzice coraz częściej zdają sobie sprawę z poważnych niedoskonałości szkół systemowych oraz realizowanego w nich niedopasowanego do potrzeb jednostki "procesu edukacyjnego". Rodzice, którzy biorą odpowiedzialność za rozwój i naukę swojego dziecka mogą liczyć na nasze pełne wsparcie i pomoc w organizacji wszelkich formalności.

 

Co proponujemy?

Jeśli jesteś rodzicem dziecka w wieku 5-18 lat i zdecydujesz się na edukację domową możesz skorzystać z naszej pomocy, dzięki której Twoje działania będą dużo łatwiejsze.

1. Pokierujemy Cię w załatwieniu wszelkich formalności prawnych. 

2. Wskażemy dokładnie zagadnienia egzaminacyjne z każdego przedmiotu oraz przygotujemy materiały edukacyjne, dzięki którym egzamin będzie przyjemnością :)

3. Indywidualnie umówimy się na egzaminy i zaliczenia z każdego przedmiotu, co pomoże w usystematyzowaniu pracy na zadany temat. W realizacji egzaminów pomoże nam autorska platforma edukacyjna Q-Mam.

4. Gwarantujemy Ci także kontakt z nauczycielami przedmiotowymi, co pomoże w przypadku pytań czy wątpliwości dotyczących zagadnień egzaminacyjnych.

5. Jest to opcja bezpłatna. 

6. Egzaminy można zdawać w języku angielskim (w przypadku obcokrajowców egzaminy z języka polskiego są dostosowane do możliwości ucznia).

UWAGA: TWOJE MIEJSCE ZAMIESZKANIA NIE MA ZNACZENIA - WYSTARCZY, JEŚLI ZAPLANUJESZ SOBIE 2-3 WYJAZDY W ROKU DO KALISZA (woj.wielkopolskie).  

 

 

Zachęcamy do zakładania nieformalnych grup edukacji alternatywnej, które mogą być tworzone przez rodziny, przyjaciół, sąsiadów, grupy wyznaniowe, stowarzyszenia osób o podobnych priorytetach itp. To bardzo proste rozwiązanie, dzięki któremu Twoje dziecko będzie miało stały kontakt z innymi dziećmi i jednocześnie będzie mogło uczyć się jak chce i w swoim tempie. Tworzenie szkół alternatywnych wymaga nieco zaangażowania, ale nie trzeba mieć wykształcenia pedagogicznego, szkoła alternatywna może istnieć w dowolnym miejscu, a jej program jest całkowicie zależny od Twoich priorytetów. 

Takim grupom oferujemy dokładnie takie samo wsparcie jak każdemu dziecku na edukacji domowej, które znajduje się pod opieką naszej szkoły.

Dla grup powyżej 5 osób dofinansujemy zakup pomocy dydaktycznych. 

 

Szkoła Jagiellończyk dla uczniów klas 7-12, proponuje także Wolną Szkołę, w której realizujemy edukację domową  stacjonarnie, w Kaliszu. Tu oferujemy:

1. Indywidualny plan pracy realizowany w szkole w oparciu o zainteresowania i predyspozycje ucznia,

2. Szeroki wachlarz zajęć i projektów do wyboru przez ucznia: edukacyjnych, naukowych, artystycznych, sportowych, biznesowych, rozwijających kompetencje XXI wieku, konwersatoriów)...

3. Zajęcia przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty lub matury realizowane systematycznie, w małych grupach, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień egzaminacyjnych. 

4. Zajęcia przygotowujące do zdania egzaminów przedmiotowych oraz wszystkie materiały edukacyjne,

5. Zdawanie egzaminów przedmiotowych zgodnie z indywidualnymi predyspozycjami ucznia i w dowolnie wybranym terminie uzgodnionym z nauczycielem

6. Możliwość zdawania dowolnych przedmiotów rozszerzonych na maturze (wyboru można dokonać już od 1 klasy (w przypadku osób o bardzo konkretnych zainteresowaniach), jednak nie poźniej niż do 3 klasy),

7. Opiekę mentora wspierającego i monitorującego proces edukacyjny oraz wsparcie nauczycieli przedmiotowych,

8. Możliwość uczestniczenia w wyjazdach, wycieczkach, warsztatach...

9. Konwersatoria z Native Speakerem i zajęcia prowadzone dwujęzycznie

10. Zajęcia sportowe na wybranych obiektach sportowych (Skałka Kalisz, KT Kosz, KTW - sekcja wioślarstwa).

11. Możliwość zdawania egzaminów w języku angielskim (w przypadku obcokrajowców egzaminy z języka polskiego są dostosowane do możliwości ucznia).

UWAGA: TA OPCJA JEST PŁATNA.

Dane Kontaktowe

Szkoła Jagiellończyk Spółka z o.o.

ul.Skalmierzycka 2a
62-800 Kalisz
Organizacja Pożytku Publicznego nr. KRS 0000504850

tel. 62 307 04 04
sekretariat@jagiellonczyk.szkola.pl